شماره تماس

34704

نماینده رسمی شرکت صنعتی الکتریک خراسان (افشارنژاد)

نماینده رسمی فروش محصولات فاراتل

ساعت کاری

8 صبح الی 17 بعد ظهر

مقالات

چگونه یک سیم یا کابل مرغوب بخریم ؟

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

 

همه ی ما در طول مدتی که زندگی کردیم حداقل یکبار به خرید سیم یا کابل احتیاج پیدا کرده ایم و برای خرید آن به مراکز خرید سیم و کابل یا فروشگاه های الکتریکی مراجعه کردیم . در آنجا با چنین شرایطی روبرو شدیم مثلا اینکه سیمی جلو روی ما بگذارند...

امروزه با توجه به حضور پررنگ تکنولوژی در زندگی روزمره قطعا برای داشتن زیر ساخت های مناسب و راه اندازی پروژه های عمرانی, سیم و کابل مناسب به عنوان کالالهای اساسی نقش مهمی ایفاء می کنند. برای شروع وانجام پروژه و تامین ملزومات آن پروژه ممکن است بارها با کابل و سیم های مرغوب و نامرغوب بازار برخورد کرده باشیم و وجود سوال مهمی که میزان مرغوبیت و صحت اصالت کالا چقدر میتواند پاسخگوی نیاز پروژه باشد. در این مقاله سعی شده تا نکات مهمی را در مورد خرید و تهیه کابل و سیم و آشنایی شما با محصولات سیم و کابل خراسان افشار نژاد بیان شود.

یکی از نکات حائز اهمیت در خرید سیم و کابل قیمت این محصولات می باشد.

 

قیمت

اولین موردی که برای همه ی مردم بسیار اهمیت دارد قیمت اجناس می باشد باید بدانید که اگر وارد مراکز خرید سیم و کابل شدیم ، شاید قیمت سیم و کابلی که قصد خرید آن را دارید میتواند ۱۰ الی ۱۵ درصد تلرانس قیمت داشته باشد. خرید کابل ها و سیم های ارزان قیمت ممکن است عواقبی چون خرابی , آتش سوزی و ... را به همراه داشته باشد و هزینه جبران خسارت بسیار بیشتر از هزینه خرید کابل مرغوب خواهد بود. شرکت صنعتی الکتریک خراسان افشارنژاد به عنوان اولین تولیدکنندگان سیم و کابل در ایران با برخورداری از تجهیزات و ماشین آلات مدرن و پیشرفته و دانش فنی روز، پیشگام تولید محصولات متنوع و باکیفیت است و توانسته است رقابت خوبی را از لحاظ قیمت با محصولات خارجی و داخلی داشته باشد .

حجیم بودن یا سنگین بودن

خیلی ها بر این باور هستند که هر کالایی سنگین تر و یا حجیم تر باشد مرغوب تر است . همیشه سنگین تر بودن یک سیم یا کابل به معنای مرغوبیت آن نیست . سیم و کابل خراسان افشارنژاد بر اساس استاندارد جهانی تولید می شوند یعنی هر کابل با توجه به کارایی که دارد . قطر ، ضخامت ، عایق و دیگر اقسام تشکیل دهنده مشخصی را دارا می باشد که باید طبق یک استاندارد بین الملل تهیه و تولید شود .

 e2

 

کمک گرفتن از اطلاعات فروشنده

فرض کنید شما وارد یک فروشگاه بزرگ شده اید فروشنده همه ی محصولات فروشگاه را ممکن است امتحان نکرده باشد و فقط یک سری اطلاعات جزئی را می تواند به شما بدهد فروشنده سیم و کابل نیز سازنده ی آن سیم و کابل نمی باشد و فقط اطلاعات مختصری را می تواند به خریدار بدهد .

اکر به دنبال سیم و کابل با برند خاصی هستید. توجه داشته باشید که حتی نمایندگی آن برند مورد نظر را پیدا کنید . مثلا سیم و کابل خراسان افشارنژاد شعب بسیاری دارد و حتی فروشگاه هایی با استفاده از نام این شرکت در حال کار کردن و سود جویی هستند . شرکت جهان کابل آرکا یکی از نمایندگی های قدیمی و معروف  فروش محصولات سیم و کابل خراسان افشارنژاد در تهران می باشد.

فاکتور فروش را جدی بگیرید

حواستان را جمع کنید فاکتور فروش بگیرید . اگر شما از فروشگاهی سیم یا کابل نا مرغوب را خریداری کنید از طریق فاکتور می توانید آن را پیگیری کنید توجه داشته باشید در فاکتور شما باید تمامی جزئیات نوشته شود مثل متراژ کابل ، نوع کابل ، قیمت ، نام برند کابل و ...

سعی کنید قبل از خرید سیم یا کابل اطلاعاتی راجع به سیم و کابل های استاندارد به دست بیاورید که به هنگام خرید بتوانید بهترین ابزار را انتخاب کنید .

اما چگونه می شود از روی ظاهر تا حدودی تشخیص داد که سیم و کابل مرغوبی خریداری می کنیم ؟

حواستان به روکش سیم باشد سطح سیم و کابل باید کاملا صاف و بدون برآمدگی و یا فرورفتگی باشد .

به هنگام خرید سیم یا کابل مقطعی از آن را برش بزنید اگر هادی در مرکز عایق سیم قرار گرفته باشد سیم مورد نظر اصطلاحا سنتر است یعنی سیم خوبی است .

به هنگام خرید سیم ، عایق را از هادی مقداری جدا کنید یک سیم مرغوب باید به آسانی و یا کشسان از روی هادی جدا شود .

در کابل نیز سیم ها به آسانی از هم جدا می شوند .

اگر هادی سیم یا کابل شما مس باشد . باید از مس آنیل شده در آن استفاده کنند و توجه داشته باشید که سطح سیم کاملا شفاف و براق باشد باید توجه کنید که مس استفاده شده سیاه نباشد و یا دچار زنگ زدگی نشده باشد . در برخی مناطق به دلیل کمبود مس از آلومینیوم استفاده می کنند . آلومینیوم فلز خوبی برای جایگذینی مس می باشد ولی آلومینیوم مقاومت الکتریکی بالایی دارد  و نیز زودتر اکسید می شود . تغییرات دما و ... که ممکن است موجب خطرات زیادی شود .

چگونه تشخیص دهیم هادی مورد استفاده مس است یا آلومینیوم ؟

قسمتی از سیم یا کابل را بتراشید اگر روی سطح تیز براده های قرمز نشست آن هادی مس است ولی اگر سفید نشست آن هادی آلومینیوم است . می توانید سر یک سیم یا کابل را مقداری با فندک آتش بزنید پس از خاموش شدن سطح سیاه را پاک کنید اگر قرمز بود مس است و اگر سفید بود آلومینیوم است .

در محصولات سیم و کابل خراسان افشارنژاد از هر دو نمونه هادی مس و آلومینیوم  با توجه به کاربرد استفاده شده است.

d1

کدام سیم و کابل ها نامرغوب هستند؟

مرغوبیت سیم و کابل بر اساس حد مجاز مس استفاده شده در آن می باشد. استفاده از مس با خلوص پایین موجب غیر استاندارد بودن سیم و کابل می شود .

برخی از عوامل سیم و کابل نامرغوب:

در تهیه سیم و کابل به جای مس از  CCA استفاده کنند .

تغییر طول یا ضخامت سیم و کابل و یا تغییر ضخامت هادی

عدم استفاده از مواد مرغوب در تهیه سیم و روکش آن

 شرکت جهان کابل آرکا که نمایندگی رسمی سیم و کابل خراسان افشارنژاد را در دست دارد . جزو یکی از بهترین و با تجربه ترین فروشگاه های خدمات سیم و کابل می باشد . شما می توانید با مراجعه به این شرکت سیم و کابل هایی با استاندارد های ویژه بین الملل خریداری کنید .

خواندن 1301 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 30 خرداد 1400 ساعت 11:18

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

شرکت جهان کابل آرکا

خیابان سعدی جنوبی، نبش کوچه شهید محمد سادات خوانساری پــلاک 323، مجتمــع تجاری ســعدی ، طبقــه اول واحد 112

شماره تماس
34704
09911205768

Image
Image
Image
Image

نماد ها

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت جهان کابل آرکا می باشد

طراحی سایت توسط مجموعه نقش هنر

لیبل